РОЗРОБКА BACKEND FRAMEWORK ДЛЯ МІКРОПЛАТ ESP ІЗ ПІДТРИМКОЮ HTTP (TCP/IP) ПРОТОКОЛУ

Автор(и)

Ключові слова:

бекенд, фреймворк, HTTP, Інтернет речей (IoT), ESP мікроконтролери, мікроплатформи, вмонтовані системи

Анотація

Робота присвячена дослідженню особливостей розробки backend framework для мікроплатформи ESP з підтримкою HTTP (TCP/IP) протоколу. Зростання популярності мікроконтролерів ESP у сфері вбудованих систем та Інтернету речей надає актуальність вивченню ефективних методів підтримки мережевих протоколів на цих платформах. Робота охоплює аналіз технічних характеристик мікроплатформ ESP, визначення вимог до backend framework для оптимальної обробки HTTP-запитів, розробку відповідних алгоритмів та структур даних. Основний акцент роботи спрямований на досягнення високої продуктивності та ефективності в умовах обмежених ресурсів мікроконтролерів ESP, щоб надати підтримку надійного обміну даними через HTTP протокол у вбудованих системах. Результати дослідження можуть бути корисними для розробників в галузі вбудованих систем, орієнтованих на використання мікроплатформ ESP.

Важливими особливостями цього фреймворку є спрощення розробки завдяки готовим інструментам для обробки HTTP-запитів, ефективне використання ресурсів мікроконтролерів, а також можливість взаємодії з різноманітними сенсорами та периферійними пристроями, роблячи його ефективним вибором для проєктів Інтернету речей (IoT).

Впровадження цього фреймворку в розробку інтернет-застосунків для ESP-платформ відкриває широкі можливості для створення ефективних та ресурсозаощаджувальних проєктів. Забезпечуючи гнучкість у взаємодії з HTTP протоколом, він дозволяє розробникам швидко реалізувати власні вебсервери та ефективно обробляти HTTP-запити.

Оптимізація для ресурсозаощадження стає ключовою перевагою фреймворку, особливо в умовах обмежених можливостей мікроконтролерів ESP. Це робить його особливо цікавим для розробників, які працюють над проєктами, де кожен байт пам’яті та кожен цикл процесора має значення. Фреймворк, спеціально адаптований для мікроконтролерів ESP, стає ключовим компонентом у цьому середовищі, оскільки надає засоби для розробки вбудованих програм для обробки даних та обміну ними через мережу.

Посилання (Бібліографія)

Litayem N., Al-Sa’di A. Exploring the Programming Model, Security Vulnerabilities, and Usability of ESP8266 and ESP32 Platforms for IoT Development. 2023 IEEE 3rd International Conference on Computer Systems (ICCS), Qingdao, China, 22–24 September 2023. 2023. URL: https://doi.org/10.1109/iccs59700.2023.10335558.

Comparison between ESP32 and ESP8266: Which is the best option? - Polaridad.es. Polaridad.es. URL: https://polaridad.es/en/comparacion-entre-esp32-y-esp8266-cual-es-la-mejor-opcion/.

Model-View-ViewModel - .NET. Microsoft Learn: Build skills that open doors in your career. URL: https://learn.microsoft.com/en-us/dotnet/architecture/maui/mvvm.

Editor. Understanding Object-Relational Mapping. AltexSoft. URL: https://www.altexsoft.com/blog/object-relational-mapping/.

Що таке lazy loading або «ліниве завантаження» контенту і як воно впливає на SEO?. IdeaDigital Agency. URL: https://ideadigital.agency/blog/lazy-loading-dlya-seo/.

Microsoft C/C++ Documentation. Microsoft Learn: Build skills that open doors in your career. URL: https://learn.microsoft.com/en-us/cpp/?view=msvc-170.

Microsoft. Visual Studio Code - Code Editing. Redefined. Visual Studio Code - Code Editing. Redefined. URL: https://code.visualstudio.com/.

Arduino Docs | Arduino Documentation. Arduino Docs | Arduino Documentation. URL: https://docs.arduino.cc/.

CMake: The Standard Build System. CMake - Upgrade Your Software Build System. URL: https://cmake.org/features/.

##submission.downloads##

Опубліковано

08.03.2024

Як цитувати

[1]
Ступінь, А. і Булатецький, В. 2024. РОЗРОБКА BACKEND FRAMEWORK ДЛЯ МІКРОПЛАТ ESP ІЗ ПІДТРИМКОЮ HTTP (TCP/IP) ПРОТОКОЛУ. Прикладні проблеми комп’ютерних наук, безпеки та математики. 2 (Бер 2024), 36–48.